موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی(قسمت دوم) ,

۱۳۹۷/۱/۱۱ شنبه
(0)
(0)
موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی(قسمت دوم)
موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی(قسمت دوم)
قسمت اول موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی در ارتباط با مباحث اولیه بیان شد،این قسمت در ارتباط با ادامه مباحث قبلی گفته شده و درباره چیدمان وسایل و کف سازی نشیمن و همچنین نورپردازی صحبت خواهد شد

چیدمان وسایل

هنگامی که وسایل اتاق نشیمن را میچینید مبلمان را در دسته های کوچک و جدا دور هم بچینید، طوری که هر قسمت مخصوص کار خاصی باشد، مثلا برای سطح کار خود از وسایل لوکس و برای استراحت از وسایل نرم استفاده کنید. اگر مبلمان و وسایل رنگارنگ دارید و میخواهید آنها را استفاده کنید و اگر وسایل تان قدیمی است پس زمینه را طوری انتخاب کنید که رنگ آن را جذاب تر کند.
بیشتر بخوانیم: ایده های بسیار عالی برای طراحی داخل منزل

در چیدمان، یک روش ساده انتخاب مرکز توجه یا نقطه تمرکز برای فضا است، این نقطه در واقع مرکز ثقل اتاق است، وسایل باید درست در مقابل این نقطه مهم چیده شوند به این ترتیب شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

1.باید نقطه تمرکز را انتخاب کنید.شومینه، پنجره بزرگ، یا میز تلویزیون و چیدمان وسایل و مبلمان را در اطراف آن انجام دهید این نقطه تمرکز باید به دیوار تکیه داشته باشد.
2.صندلی و مبلمان را بیش از حد از یکدیگر دور نگذارید تا مهمانان شما بتوانند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند.
در خانه های امروزی که اکثرا کوچک هستند چیدمان وسایل در آنها مشکل است به همین جهت بهتر است با قرار دادن ماهرانه مبلمان،دیواری طبیعی میان دو بخش ایجاد کنید ،با قرار دادن کاناپه یا یک جفت صندلی به طوری که پشت به محل غذاخوری باشند و نیز با قرار دادن یک پاراوان می توانید دو بخش را از هم جدا کنید.برای مشخص کردن و جدا کردن هر قسمت از قالیچه های کوچک و مناسب استفاده کنید.مبلمان باید جوری قرار بگیرد که رسیدن و نشستن بر روی آنها به سادگی امکان پذیر باشد.
در اتاق پذیرایی چیدمان باید به گونه ای باشد که انگیزه و شور و شوقی برای گفت و گو ایجاد نماید.مبلمان در پذیرایی باید به گونه ای چیده شود که با فاصله از دیوار و روبه روی هم باشند.

کف سازی نشیمن

کف نشیمن با سنگ ،سرامیک و یا پارکت فرش میشود.جنس و پوشش هایی که برای کف فضای نشیمن استفاده میشود می باید با جنس و رنگ دیوارها و آنچه که به عنوان دکوراسیون از آن یاد میشود هم خوانی داشته باشد.
کف اتاق پذیرایی باید ضمن راحتی طرح شما را کامل کند.از آنجایی که بعضی مهمان ها با کفش وارد میشوند به دلیل مسایل بهداشتی بهتر است از سنگ یا سرامیک و یا پارکت استفاده کرد.سنگ و سرامیک علاوه بر بزرگ بودن،باید دارای رنگ روشن باشند تا درز بین آنها تجمع آلودگی نشود.اگر میخواهید مبلمان یا وسایل بیشتر دیده شوند بهتر است کف را روشن انتخاب کنید.توجه داشته باشید که کف فضاهایی که باهم در ارتباط هستند باید با هم همخوانی داشته باشند.
بیشتر بخوانیم: روانشناسی رنگها در دکوراسیون داخلی و تاثیر رنگهای مختلف بر احساسات انسان

نورپردازی

به طور کلی برای نورپردازی در محل کار و فعالیت ،نور فراوان و برای استراحت ،نور کم استفاده میشود.در بیشتر اتاق های نشیمن نور پس زمینه ی عمومی، حاصل چراغ های پایه آزاد است که اغلب به شکل چراغ رومیزی در دو طرف یک کاناپه یا بر روی میز عسلی به کار گرفته میشوند.میتوانید با قرار دادن یک جفت چراغ دکوراتیو در دو طرف قفسه های کتابخانه یا استفاده از چراغ های رومیزی زیبا جلوه ای جذاب برای دکوراسیون نشیمن خود به وجود آورید.همچنین باید توجه داشت که استفاده از نور طبیعی در این فضا ها اهمیت زیادی دارد و درمورد نور مصنوعی بهتر است از نور مخفی نیز بهره ببرید زیرا استفاده از نورهای مخفی در ایجاد آرامش این فضا مناسب به نظر می رسد.
در فضای غذاخوری زمانی که اقدام به نصب یک لوستر آویزی درست در بالای میز غذاخوری می کنید،توجه داشته باشید که ارتفاع آن به اندازه کافی پایین باشد که کاملا سطح میز را روشن کند ،اما نباید نور آن خیره کننده باشد و سبب آزار چشم افراد شود تا کسانی که برای صرف غذا دور میز نشسته اند نتوانند یکدیگر را به آسانی مشاهده کنند. همچنین میتوانید بالای میز ناهارخوری یک جفت منبع پرتو باریک تعبیه  کنید تا تابشی لطیف و پرحس و حال بر مرکز آن داشته باشید.
نور فضای پذیرایی باید آرامش بخش باشد.سعی کنید نور حالت لایه لایه داشته باشد. منابع نور را طوری قرار دهید که تشکیل یک مثلث را بدهند تا از رسیدن نور به همه جا مطمئن شوید.چراغ های رومیزی که نور را به پایین منعکس میکنند و نور آرک،افراد را تشویق به نشستن و استراحت می کنند.از نورپردازی به شکلی که منبع نور در دید باشد خودداری کرده و نور را به صورت یکنواخت ایجاد کنید. وجود نور طبیعی از اهمییت زیادی برخوردار است.با نورپردازی مناسب میتوان عیب و نقص محیط را پوشانید و احساس آرامش و امنیت ایجاد کنید.
 
 نورپردازی
نورپردازی
 نورپردازی
نورپردازی
 دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی
 دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده