بیو گرافی کریستین دپورتز آمپاک معمار فرانسوی ,

۱۳۹۶/۲/۲۰ چهارشنبه
(0)
(0)
بیو گرافی کریستین دپورتز آمپاک معمار فرانسوی
بیو گرافی کریستین دپورتز آمپاک معمار فرانسوی
کریستین دپورتز آمپاک یک معمار فرانسوی زاده 5 ماه می سال 1944 در کازابلانکا مراکش است. 
سال 1966 او به شهر نیو یورک سفری داشت و این درست زمانی بود که او برای مدت 9 ماه تصمیم به ترک تحصیلات آکادمیک خود در زمینه معماری داشت و در این باره مردد بود .به گفته خود وی «به نظرم می آمد که علم معماری به حالتی بروکراتیک و کاغذ بازی تبدیل شده و در مقایسه با هنر به اندازه کافی آزادانه عمل نمی کند،نظریات مدرنیست که من زمانی شیفته آن بود و آن را میستودم دیگر قادر نبودند که پر مایگی و غنای یک زندگی واقعی را به من ببخشند.همچنین در آن زمان شروع به نقد کسانی کردم که پیش از آن اولین الگوهای من بودند مانند لوکوربوزیه.
در واقع در تحصیلات او برای مدتی وقفه ای ایجاد شد که با بازگشت وی به دانشسرای عالی هنر پاریس در سال 1967این دوران به پایان رسید و در سال 1969 از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. 
او در سال 1980موسسه معماری خود را در پاریس بنا نهاد و بعد از آن تا امروز این موسسه را به شرکتی فرا ملیتی تبدیل کرد که در شهرهای نیویورک و ریودوژانیرو شعباتی دارد و در هر مکانی که اقدام به ساخت پروژه ای می نمایند مرکزی موقت ایجاد میشود. در حال حاضر این موسسه 80 نفر نیروی فعال در زمینه معماری و شهرسازی  سرتاسر دنیا دارد.
آثار دپورتز آمپاک هم در زمینه معماری و هم در زمینه شهرسازی حاصل تلفیق و آمیزش تحقیق و تفحص و فرم ، معنا و ساختار بنا است به عبارت دیگر خاستگاه محیطی بنا در ارتباط با سایر مقولات قرار می گیرد و نتیجه کار آثاری چون تندیس به همراه منشوری از رنگها ایجاد می کند و این ها همه بر کرفته از دیدگاه او نسبت به معماری است.
کریستین دپورتز آمپارک در سال 1994 و در سن 50 سالگی موفق به دریافت جایزه معتبر معماری پریتزکر گردید
    
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده