زندگی و آثار گوردون بانشفت ,

۱۳۹۶/۲/۱۹ سه شنبه
(0)
(0)
زندگی و آثار گوردون بانشفت
زندگی و آثار گوردون بانشفت
گوردون بانشفت متولد 9 ماه می سال 1909 در بوفالو آمریکا و وفات یافته در سال 1990 نیویورک است.در سال 1988 او به اتفاق اسکار نیمایر موفق به کسب جایزه معماری پریتزکر گردید.بانشفت با طراحی آسمان خراش لیور هاوس در نیویورک تأثیر بسیار بزرگی بر معماری مدرن آمریکا نهاد .
او تحصیلاتش را در دانشگاه فنی ماساچوست (MIT)تمام کرد و سپس با کمک هزینه تحصیلی که دریافت نمود برای ادامه تحصیل به اروپا و شمال آفریقا سفر کرد.
بانشفت در سال 1937 به شرکت معماری اس او ام Skid more Owngs&Merrill پیوست و تا سال 1979که باز نشسته شد به مدت 40 سال در آنجا ماند .
او نیز همچون معماران هم عصرش از آثار میس وند روهه تأثیر زیادی پذیرفته است و این موضوع به خوبی در طراحی ساختمان لیور هاوس با اجرای دیوار شیشه ای در نما و پلان آزاد در داخل مجموعه نمایان است.ساختمان لیور هاوس اولین آسمان خراش نیویورک است که با دیوار شیشه ای (curtain wall)ساخته شده است.
درخشش این آسمان خراش به الگو و نمادی برای معماری سبک بین الملل در آمریکا بدل شد.
سبک بین الملل یکی از سبک های مهم معماری است که گفته شده بوجود آمده از دوره ده ساله معماری مدرن در سال 1930 – 1920 ، که اولین بنیانگذارش هنری راسل هیچکاک آمریکایی و فیلیپ جانسون در سال 1932 بودند، که همراه بود با یک اهمیت بیشتر بر روی سبک معماری و زیبایی شناسی که مخصوص یک وضع مهم بود از حرکت مدرن ک تاکید داشت در اروپا.زمانی که سبک بین الملل رونمایی شد در نمایشگاه سال 1932 توسط هیچکاک و جانسون، معماری مدرن : سبک بین الملل در قرن بیستم خیلی زود در معماری لقب گرفت و نمایان شد در نمایشگاه بین الملل.گفته شده بیشتر ویژگی های مشترک از ساختمان های سبک بین الملل هستند: فرم های راست گوشه، پلان های به ظاهر محکم که به طور کامل تشکیل شدن از عناصر عملکردی و نقش های تزئینی، فضاهای داخلی باز، بوجود آورده بود دید بصری سبک و با کیفیت بوسیله ای استفاده از ساختار پیش آمدگی تیر ها.شیشه و استیل، در ترکیب با هم این دید از بین می رود. بتن مسلح که یکی از متریال های ویژه ساختار است.سبک بین الملل به طر ویژه رشد شدیدی پیدا کرد در نیمه اول قرن بیستم در شهر ها بعد از جنگ جهانی دوم، سبک بین الملل بوجود آورده بود یک سبک دست یافتنی ساده را به طور انتخابی برای یک سطح وسیعی از پروژه های پیشرفت شهری، شهری در توی شهر، انتخاب کرده مقدار زیادی از فضای سطح کف برای اینکه یک سایت بوجود آید که تهیه کند و متقاعد کنند نقشه های منطقه ای، برنامه های سیاسی و عمومی که میخواهند بوجود بیاورند پیشرفت زیادی نیاز به دارایی مالی زیادی داشتند که دست به دست شدند و رد شدند که پروپوزال هایی که میخواهند شروع کنند به رهبری این گسترش باید یک چیز متفاوتی در شهر بوجود بیاورند.
در سال 1981 بانشفت فرودگاه بین المللی شهر جده در عربستان سعودی را طراحی و بازسازی کرد.
او در سال 1988 هنگام دریافت جایزه پریتزکر گفت: «از سال 1928 که من وارد دانشگاه ام آی تی شدم ، سفر من شروع شد. امروز بعد از گذشت 60 سال از آن روز ، از طرف خانواده پریتزکر و هیئت داوران برای این جایزه پرافتخار «انتخاب شده ام و این مهم ترین اتفاق زندگی معمارانه من است  
 آثار گوردون بانشفت
گوردون بانشفت
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده