زندگی نامه معمار آلمانی گوتفرید بوهم ,

۱۳۹۶/۲/۱۹ سه شنبه
(0)
(0)
زندگی نامه معمار آلمانی گوتفرید بوهم
زندگی نامه معمار آلمانی گوتفرید بوهم
گوتفرید بوهم
زاده 23 ژانویه 1920درافتنباخ آم ماین در آلمان غربی است. او در سال 1986 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
گوتفرید بوهم در خانواده ای معمار دیده به جهان گشود .پدر او دومینیکو بوهم یک معمار بود که از وی تحت عنوان معماری که کلیساهای زیادی را در آلمان ساخته است یاد می شود.پدر بزرگ بوهم نیز یک معمار بود .
گوتفرید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه فنی مونیخ در سال 1946،به دانشگاه هنر رفت و در انجا مجسمه سازی خواند او در آثارش از این صنعت بهره زیادی جست و از مهارت مجسمه سازی و سفالگری استفاده می کرد.
او پس ا تمام تحصیلاتش در این دوره در سال 1947 تا زمان مرگ پدرش در سال 1955 برای او کار می کرد. البته وی در طول این دوران با جمعیت نوسازی شهر کلن نیز همکاری میکرد. 
در سال 1951 بوهم به شهر نیویورک یک سفر شش ماهه داشت که در طول این دوران با معماران بزرگی چون والتر گروپیوس و میس وند روهه آشنا شد و این آشنایی تأثیر گذار در آثار وی کاملا مشهود است.
همسر بوهم نیز یک معمار بود و در جریان پروژه هایش با وی همکاری داشت .آنها چهار فرزند پسر دارند که در حال حاضر سه تای آنها معمار هستند.
در طول دهه های گذشته ساختمان های زیادی توسط بوهم در آلمان ساخته شده اند که شامل کلیسا ، موزه ،مراکز تجاری اداری ، خانه ها و آپارتمان ها میشوند.آثار بوهم در سبک اکسپرسیونیست و پست مدرن طبقه بندی میشوند اما خود وی ترجیح میدهد که او را جزء معمارانی بدانند که میان گذشته و آینده، ایده و دنیای فیزیکی پلی برقرار کرده است و از هر دو بهره کافی را جسته است.
در اکثر آثار وی رنگ، فرم، و متریال در تناسب و تطابق با ساختار کلی بنا هستند.در نخستین کارهای او می توان رگه هایی از سنت را یافت کرد ولی بعداً تمایل وی برای استفاده از استیل و شیشه به عنوان متریال های غالب کاملا مشهود است.  
کلیسای جامع سنت پیتر یا کلیسای جامع تری‌یر آلمانی: Trierer Dom یک کلیسای جامع در تری‌یر، راینلاند-فالتز، آلمان است که قدیمی‌ترین کلیسای جامع کشور آلمان به شمار می‌رود. مساحت آن 112.5 در 41 متر است که آن را به بزرگترین سازه شهر تری‌یر بدل ساخته است و از سال 1986 به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو در آلمان شناخته می‌شود.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده