سبک دکوراسیون داخلی شبی شیک ,

۱۳۹۶/۲/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
سبک دکوراسیون داخلی شبی شیک
سبک دکوراسیون داخلی شبی شیک
سبک دکوراسیون داخلی شبی شیک:(shabby chic)
این سبک از انگلیس شروع شد و  RACHEL ASHWELL  انگلیسی پایه گذار این سبک بود .مادرش در کودکی او عروسکهای کهنه را تعمیر میکرد و پدرش در بازار آنتیک فروشان کتابهای کهنه میفروخت و RACHEL از کودکی در میان کهنه فروشان رفت و آمد زیادی داشت. اودر سال 1980 به امریکا رفت و در 1989 اولین مغازه خود در ارتباط با فروش مبلمان را باز کرد. او چون از کودکی در بازار کهنه فروشان رفت و آمد داشت سرچشمه همه طراحیهایش از لوازم قدیمی نشات گرفت. این سبک یک شکل از طراحی داخلی با حس زنانه است که در آن از مبلمان و اثاثیه ای که ظاهری کهنه و قدیمی دارند و یا پارچه های کهنه و قدیمی استفاده میشودتا به ظاهری قدیمی در فضا برسند.
در این روش استفاده از پارچه های نخ نما ، کوسن های ابریشم بافت یا قلاب بافی و تابلوها یا چیزی شبیه دست دوزی هایی که می تواند برای دیوار آویزها بطور هماهنگ به کار برده شود متداول است.
یک راه برای ایجاد سبک شبی شیک استفاده از دکور کهنه و درب قدیمی است . اغلب درهای قدیمی با دربهای جدید عوض می شوند اما دربهای کهنه در این سبک را میتوان به یک قطعه جدید و با ارزش مثل قفسه سه کنج در گوشه اتاق یا حمام برای نگهداری وسایل تبدیل کرد.
رنگ ها در این سبک شامل سفید به رنگ عاج ، کرم و زرد کم رنگ و صورتی و آبی روشن و سبز روشن است .استفاده از رنگهای روشن وlight color در این سبک اجباریست.
در این سبک چوبهای طبیعی و تیره به چشم نمیخورند در عوض استفاده از اشیاءکم رنگ و روشن و نقاشی ها اهمیت دارند و در صورت استفاده از رنگ تیره باید به صورت accent  باشد.
برای کف فضا کف پوش چوبی با رنگ روشن گزینه خوبی است و در صورت استفاده از فرش بهتر است روشن و بدون نقش های زیاد باشد.در کل در این سبک میتوان از اشیاء قدیمی و بازیافتی استفاده کرد و پارچه های نخ نما و گل دار نیز گزینه های خوبی برای این کار هستند.
 شبی شیک
تصویر 1
 سبک شبی شیک
تصویر2
 سبک شبی شیک
تصویر3
 سبک شبی شیک
تصویر4
 شبی شیک
تصویر 5
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده