سبک دکوراسیون داخلی ویکتوریایی ,

۱۳۹۶/۲/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
سبک دکوراسیون داخلی ویکتوریایی
سبک دکوراسیون داخلی ویکتوریایی
سبک دکوراسیون داخلی ویکتوریایی
مکتب ویکتوریایی یا ویکتورین که در سال1820-1900در انگلستان و آمریکا رواج داشت بر گرفته از خانواده سلطنتی و اشرافیت نیست بلکه یک پاسخ در مقابل عوامل و بازتاب های زیبایی شناسانه اجتماع آن دوران بود.پیروان این مکتب اعتقاد داشتند که ارائه بسیار خوب و مؤثر از مواد و مصالح مختلف چشم و دید بصری را تقویت می کند.
طراحی ویکتوریایی در قرن 19دارای سه دگردیسی عمده بوده است.در زمان ملکه ویکتوریا عموما طرح های سلطنتی و با وقار مورد توجه بود. در اواسط قرن این دکوراسیون مردانه تر و سنگین تر شد. در اواخر قرن رنگ ها و طرح های شاد تری پذیرفته شد و طرح ها حالتی زنانه تر و لطیف تر پیدا کرد.
در این سبک دکوراسیون به نظم و ترتیب اشاره دارد. در خانه های این دوره فضاهای عمومی و خصوصی به دقت از هم جدا می شدند. سالن مهم ترین اتاق در خانه بود و حکم ویترین صاحب خانه را داشت که مهمان ها در آن سرگرم میشدند.اتاق ناهار خوری دومین اتاق مهم خانه بود. میز پا دیواری اغلب نقطه کانونی اتاق ناهار خوری بود.رنگ نقاشی روی دیوار در این سبک اغلب بر اساس استفاده اتاق انتخاب میشد و معمولا راهرو که در قسمت ورودی قرار داشت به رنگ خاکستری در می آمد.
مبلمان در این سبک جزء اولین سبک ها بود که به تولید انبوه رسید. در مبلمان این سبک می توان منحنی های اغراق شده ،تشک دوزی مجلل و کنده کاری های تزئینی را مشاهده نمود. اتاقی که به این سبک آرایش شده معمولاً نمایی پر و شلوغ دارد.
کاغذ دیواری در این سبک در الگوهای گل استادانه با رنگ اصلی قرمز ، آبی و زرد در زمینه و بک گراند کاغذ می باشد. 
پرده ها هم در این سبک معمولا ضخیم و متراکم با رنگ های تیره است و استفاده از متریالی چون مخمل با تراکم بیش از حد همان شلوغی حاکم بر این سبک را القا میکند.
برای رنگ بندی در این سبک از رنگ های زرشکی، میشی، قهوه ای تیره،سرمه ای و یا ارغوانی استفاده می شود.
پارچه ها در این سبک بهتر است به کاغذ دیواری شبیه باشد.از دیگر المان های شاخص در این سبک وجود شومینه اغلب از جنس سنگ مرمر و molding یا گچ بری بر روی دیوار و سقف است . همچنین استفاده از وسایل تزیینی مانند فریم های طلایی حجیم برای آینه یا قاب و شمعدان ها و گلدان های بزرگ از دیگر ویژگی های این سبک می باشد. 
در این طرح دیوار به دو قسمت تقسیم می شود. که هر قسمت با کاغذ دیواری یا رنگ تیره جدا می شود.
مهمترین موضوع در این سبک دکوراسیون داخلی هماهنگی و تعادل است. 
 سبک ویکتوریایی
تصویر 1
 سبک ویکتوریایی
تصویر2
 سبک ویکتوریایی
تصویر3
 سبک ویکتوریایی
تصویر4
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده