سقف کاذب چیست؟ ,

۱۳۹۷/۱/۷ سه شنبه
(0)
(0)
سقف کاذب چیست؟
سقف کاذب چیست؟
یک تعریف عامیانه از سقف های کاذب :به  سقف های از قبل  اماده شده  گفته میشود که متناسب با مکان های مختلف داخل خانه استفاده میشود.برای مثال در اتاق ها از سقف های متناسب با ان محیط استفاده میشود .
سقف های کاذب زیر شاخه ای از معماری داخلی است .سقف های کاذب میتوانند به صورت گچی ,فلزی یا چوبی ,پی وی سی ,اهنی شیشه ای ورق های فلزی روکش دار و الومینیومی نصب شود .
که میتوان هر یک از این سقف ها را به صورت جد یا تلفیقی از هر کدام استفاده کرد که بستگی به نوع سلیقه ی خریدار و معمار دارد .
بیشتر بخوانیم: بهترین سقف های کاذب کدام اند؟

انواع سقف های کاذب :
سقف های کناف , سقف کاذب رابیتس و اندود , اکوستیک , سقف های کاذب آلومینیومی و چوبی و یا سقف های کاذب با قطعات از پیش ساخنه شده با تایل های گچی ,سقف کاذب ترکیبی گریلیوم و سقف های کاذب تایل های پی‌وی‌سی .
مزیت های سقف ها کناف :
-این نوع سقف ها در مقایسه با دیوار های سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است.سبک بودن این سقف ها  یکی از ویژگی هایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و به دلیل سبکی که این دیوار ها دارند آسیب های جانی را در زلزله و دیگر اتفاقات به حداقل میرساند .
-مزیت دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در صورت ترکیدن لوله یا تخریب شدن بخشی سقف یا دیوار به راحتی میتوان ان قسمت را تعمیر کرد که همین باعث افزایش طول عمر ساختمان میشود .
-دیوارهای کناف بعد از نصب، رنگ آمیزی می شوند و در این مرحله نیازی به ملات گچ و خاک نمی باشد. این موضوع نیز باعث صرفه جویی و بالا رفتن سرعت اجرای پروژه ها می شود.
-  مقاومت در برابر عبور صدا را افزایش داده و با استفاده از عایق های پشم سنگ و پلی استایرن می توان دیوارها را در برابر حرارت به راحتی عایق کرد.
رابیتس :
رابیتس  ورقه ای فولادی مشبکی است که از انواع ورق های گالوانیزه گرم تشکیل شده و با استفاده از مفتول های گالولنیزه ارماتوربندی به صورت یک لایه به شبکه ی فرعی متصل میشود .این محصول از کشش عرضی و پرس ورق های گالوانیزه تولید میشود.
مزایای سقف رابیتس :
1- دسترسی اسان به تاسیسات
2- ایمنی در برابر آتش سوزی
3- عدم ایجا ترم در سقف
4- امکان ایجاد طرح های مختلف جهت زیبا سازی سقف
5- افزایش عمر تاسیسات
بیشتر بخوانیم: اهیمت و ویژگی های سقف های کشسان در طراحی داخلی

اکوستیک  :
یک نوع ایزوله ی صوتی است که در برخی مکان ها خاص مثل سینما و استدیو استفاده میشود و با مصالح مختلف میتوان ان را عایق کرد .
مزایای اکوستیک :
1- استحکام بالا
2- نصب سریع و اسان
3- کاهش و تنظیم صدا همان طور که از اسمش پیداست اکو دهنده است
4- حذف عملیات رنگ امیزی و کاهش هزینه
5- تایل اکوستیک می تواند کیفیت صداهای تولید شده در ساختمان را هم بهبود بخشد.
سقف کاذب
سقف کاذب
 سقف کاذب
سقف کاذب
 سقف کاذب
سقف کاذب
telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده