اهیمت و ویژگی های سقف های کشسان در طراحی داخلی ,

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ پنج شنبه
(0)
(0)
اهیمت و ویژگی های سقف های کشسان در طراحی داخلی
اهیمت و ویژگی های سقف های کشسان در طراحی داخلی
فناوری جدید سقف های کشسان در طراحی های داخلی به کار برده می‌شود، این فناوری جدید برای اولین بار توسط شرکتی تجاری به نام باریسول ایجاد شد. سقف های کشسان علاوه بر اینکه میتوانند در سقف های منزل به عنوان یک پوشش استفاده شوند، به عنوان تزییات داخلی در دیوار پوش‌ها نیز کاربرد دارند. از جمله ویژگیهای سقف های کشسان، میتوان به تحمل کردن وزنی معادل 200 کیلوگرم اشاره کرد. پارچه به کار رفته در این نوع از پوشش‌ها، ضد حریق است. این پارچه همچنین میتواند دارای قابلیت چاپ با استفاده از رنگها و شکل های متفاوت باشد.
سقف های کشسان نوعی از سقف های کاذب است که میتواند برای فضای داخلی ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی و نمایشگاهی به کار برده شود.مهمترین مزیت سقف های کشسان میتواند سفارش سازی بسیار بالای آن باشد.
بیشتر بخوانیم: آسمان مجازی و سقف کاذب در طراح های جذاب  و متنوع
 
سقف های کشسان

در ارتباط با نصب سقف های کشسان میتوان گفت که در هرابعاد و مساحتی قابلیت نصب شدن را دارند. در بعضی از فضاهای داخلی برای اینکه بتوان تاسیساتی که نمای فضای داخلی را بهم میریزند از سقف کشسان استفاده کرد، چرا که این نوع از پوشش ها میتوانند به سادگی و به بهترین طریقه ی ممکن تاسیسات را در پشت خود پنهان نمایند، بدون اینکه نیاز باشد نگهدارنده خاصی در سقف ها برای این نوع از پوشش ها تعبیه شود.
نورپردازی مورد استفاده در سقف های کشسان میتواند به عنوان یکی از مزیت های بزرگ این نوع از پوشش ها تلقی شود. هنگام استفاده از نورپردازی باید به نوع پارچه مورد استفاده توجه شود چرا که میزان عبور نور مصنوعی یا طبیعی را تعیین می‌کند.
 

پوشش های متدوال در سقف های کشسان:

1- براق
بیشترین میزان نور عبوری در این نوع از سقف های کشسان وجود دارد
2- مات
مناسب برای طراحی های ساده است و توزیع نور در این از پوشش کاملا یکنواخت بوده، اما میزان نور عبوری کم می‌باشد
3- ساتین
حد میانی سقف های براق و مات است واز جمله پراستفاده ترین سقف های کشسان هستند

مهمترین ویژگی های سقف های کشسان عبارتند از

1- متنوع بودن رنگ
2- عدم محدودیت در ابعاد چاپ با توجه به چاپ هر نوع طرح بر روی آنها
3- نصب سریع
4- دفع کننده گرد و غبار
 سقف های کشسان
سقف های کشسان
شرکت سازنده