سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی ,

۱۳۹۶/۲/۱۲ سه شنبه
(0)
(0)
سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی
سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی
سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی
طراحی داخلی ژاپنی قطعاً یک نگاه خاص است این سبک بسیار مدرن و در عین حال پیچیده می باشد اما بسیار آرام بخش است و نگاهی آسان به زندگی دارد.
دیوار ها و رنگها در این معماری :
اساس در طراحی به سبک ژاپنی انتخاب رنگ های خنثی و طبیعی است البته استفاده از رنگ سفید جایز نیست و بهتر است به جای آن از رنگهای گرمتری مثل: بژ ، قهوه ای و خاکستری استفاده کرد
دیوار ها بسیار ساده بدون نقش و خالی از عکس می باشد. 
استفاده از مربع هایی از چوب تیره ، منبت کاری شده با کمی کاغذ نیمه شفاف از مشخصه های سبک ژاپنی است که از آن ها می توان در اطراف دیوارها یا برای تقسیم اتاق ها به فضای کوچک تر استفاده کرد.
پنجره ها در این سبک حد الامکان باید مدور باشد. و برای پرده باید ساده و با رنگ های خنثی باشد و کرکره ها هم گزینه مناسبی برای این سبک هستند.
استفاده از پارچه های جنس وال که سبکی نرمی و آرامش را به اتاق می دهند نیز مناسب است.
استفاده از پارتیشن های قابل جابه جایی از خصوصیات بارز این سبک است.
تمیز بودن، کم کردن جزئیات و توجه به سادگی ازخصوصیات بارز سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی است فرم غالب دراین سبک مربع است. وجود عناصر خاصی مانند: تاتامی  مت(کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج) واشیتسو(اتاقی پوشیده شده از تاتامی مت) درهای کشویی، میز کوتاه و صندلی آن به نام زابوتن. توکونرما: اتاقک آلاچیق مانند و همینطور کاکمونو. سوئی سکی، ایکبانا، بن سای، توری از ویژگی های این سبک است. باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثیر آئین های شینتو و ذن بوده جلوه خاصی به آن بخشیده است.در کل طراحی به این سبک یک نگاه ساده و مینیمالیستی است.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده