استودیو نیروانا | طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، معماری و طراحی داخلی ,

زندگی نامه اسکار نیمایر زندگی نامه اسکار نیمایر
اسکار نیمایر
15 دسامبر 1907 در ریودوژانیزو متولد شد و در 5 دسامبر 2012 در ریودوژانیرو درگذشت.ملیت او برزیلی است.خمیره اصلی کارهای نیمایر آهن و پولاد و بتن است. اما او این مواد سخت را در قالبی نرم عرضه میکرد.او فرم های سخت و زوایای حاد و تیز را دوست نداشت.او به جایزه های فراوانی کسب کرد از جمله جایزه پرتیزکر در سال 1988 ، جایزه لنین، جایزه بنیتو خوارز در سال 1964، جایزه ژولیت کوری در سال 1965، مدال طلای سلطنتی موسسه معماری انگلیس در سال 1998 و جایزه ولیعهد اسپانیا موسوم به پرینسیپه استوریاس در رشته هنر در سال 1989. از آثار بسیار درخشان وی میتوان به ساختمان موزه هنرهای مدرن نیتروی، بنای مرکزی سازمان ملل در نیویورک، کاخ کاپانما در ریو دو ژانیرو،غرفه برزیل در نمایشگاه جهانی نیویورک، مجتمع ساختمانی پامپولا، ساختمان کنگره ملی برزیل،کلیسای کتدرال ،سالن کنفرانس سرپوشیده در جنوب ایتالیا وموزه هنری وولکانو اشاره کرد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۹۶
زندگی و آثار گوردون بانشفت زندگی و آثار گوردون بانشفت گردون بانشفت متولد 1909 در بوفالو است و در 6 اوت 1990 درگذشت. ملیت وی آمریکایی است. او تحصیل کرده دانشگاه ام آی تی بود.از نمونه کارهای او میتوان به موزه و کتابخانه لیندون بینزجانسون اشاره کرد. او در سال 1988 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۹۶
زندگی و آثار کنزو تانگه زندگی و آثار کنزو تانگه کنزو تانگه زاده 4 سپتامبر 1913 در اوزاکا است و در 22 مارس 2005 در توکیو در گذشت. ملیت او ژاپنی است.او طراح هتل تهران است که قرار بود در تقاطع بلوار کشاورز و خیابان حجاب ساخته شود که ساخت آن با انقلاب 1357 نیمه کاره ماند.از آثار وی میتوان به هتل گراند پرینس، انجمن پزشکی آمریکا و ساختمان شهرداری اشاره کرد. او در سال 1987 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۹۶
زندگی نامه هانس هولاین معمار بزرگ زندگی نامه هانس هولاین معمار بزرگ هانس هولاین زاده 30 مارس 1934 در وین است. او در 24 آوریل 2014 بر اثر بیماری شدید در وین درگذشت. وی طراح ویترین های موزه آبگینه و سفالینه در تهران می باشد. او در سال 1985 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۹۶
زندگی نامه معمار بزرگ ریچارد مایر زندگی نامه معمار بزرگ ریچارد مایر ریچارد مایر زاده 12 اکتبر 1934 در نیوجرسی است.سبک وی نئومدرن است. در طراحی های هندسی او استفاده از رنگ سفید برجسته است.او در دانشگاه کورنل تحصیل کرده.از آثارهای برجسته وی میتوان به موزه هنرهای معاصر بارسلونا و مرکز گتی لس آنجلس اشاره کرد. او در سال 1984 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۹۶
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز