مقالات - دوازده ,

زندگی نامه معمار ژاپنی فومیهیکو ماکی و آثارش زندگی نامه معمار ژاپنی فومیهیکو ماکی و آثارش فومیهیکو ماکی در 6 سپتامبر 1928 در توکیو متولد شد.ملیت او ژاپنی است.او در سال 2011 مدال طلای ای آی ای را دریافت کرد. پروژه ی معروف وی موزه ی هنر میلدرد لین کمپر است. او سبک بی همتای مدرنیست را به شکلی در طراحی هایش به عینیت می گذارد که اصلیت ژاپنی اش را بازتاپ کند.از آثارهای وی میتوان به ساختمان اسپیرال ،مرکز هنرهای پربابونا اشاره کرد. او در سال 1993 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۹۶
بیو گرافی کریستین دپورتز آمپاک معمار فرانسوی بیو گرافی کریستین دپورتز آمپاک معمار فرانسوی کریستیان دپورتزآمپاک متولد 5 می 1944 در کازابلانکا است.ملیت او فرانسوی است. او در سال 1994 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۹۶
بیوگرافی تادائو آندا بیوگرافی تادائو آندا
او متولد 13 سپتامبر 1941 در اوساکا است.ملیت وی ژاپنی است.او معماری خودآموخته است. قبل از اینکه به معماری روی آورد مدتی راننده کامیون و قبل از آن بوکسور بود.تقریبا همه پروژه های وی از بتن نمایان به عنوان ماده اولیه ساخته شده اند. او برای به دست آوردن بتن نرم تمیز و کامل برای ساختمان هایش، دقت زیادی در ساخت و قالب گیری فرم‌های بتنی می کرد. اکثر پروژه‌های آندو در ژاپن قرار دارند. از آثار معروف وی میتوان به موزه ی هنرهای معاصر فورت وورث ، موزهٔ سانتوری، موزهٔ چیکاتسو آسوکا و پله‌های معروف آن و کلیسای نور اشاره کرد.کلیسای روی آب از مشهورترین آثار وی است. او در سال 1995 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۹۶
بیوگرافی رافائل مونئو و آثارش بیوگرافی رافائل مونئو و آثارش رافائل مونئو متولد 1937 در تودلا است .ملیت او اسپانیایی است. اسم اصلی او خوزه رافائل مونئو وایس است. او ساختمان های بسیار زمینه گرایش که در عین حال سبک مدرن دارند طراحی کرده. او از دانشکده‌ی معماری دانشگاه مادرید در سال 1961 فارغ‌التحصیل شد.او به‌غیراز جایزه پریتزکر در سال 1996، مونئو همچنین مدال طلای ریبا در سال 2003 و جایزه‌ی شاهزاده آستوریاس در سال 2012 را نیز دریافت کرده است. از بناهای مهم او می‌توان به موزه بین‌المللی هنر رم و اریتوریوم بزرگ اروپا در بارسلونای اسپانیا، کلیسای جامع لس‌آنجلس و موزه هنر دیویس در ماساچوست اشاره کرد.
چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۹۶
روانشناسی رنگها در دکوراسیون داخلی و تاثیر رنگهای مختلف بر احساسات انسان روانشناسی رنگها در دکوراسیون داخلی و تاثیر رنگهای مختلف بر احساسات انسان رنگها میتوانند به شیوه های مختلف تاثیراتی بنیادین در زندگی بر جای گذارند که از جمله مهم ترین انها میتوان به تاثیر آنها بر احساسات اشاره کرد.رنگ بر خلاف سایر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. در واقع رنگ میتواند حالتها را تغییر دهد،فضای خاصی به وجود آورد و روحیه انسان را بهتر کند و در همین حال،جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است.در ادامه این متن به تاثیر هر رنگ احساسی در انسان ایجاد می کند را بررسی میکنیم سه شنبه دهم بهمن ۹۶
شرکت سازنده